Power Jóga | Joyfit studio

Power Jóga

Trvání lekce: 60 minut

 

Power Jóga je moderní styl jógy, který byl vyvinut z klasické jógy. Základem pro Power Jógu byla Ashtanga jóga a Hatha jóga. Power Jóga se začala cvičit v USA v druhé polovině 90.let, aby se dostala do širšího okruhu lidí, pro které byla dosud jen pomalé nudné cvičení.

Na rozdíl od klasické jógy, ve které se setrvává poměrně dlouho v jednotlivých pozicích, se v power józe pozice dynamicky střídají.

Důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Power Jóga je fyzicky náročnější od klasické jógy a proto může pomoci při hubnutí, nebo udržení si váhy.

Lekce jsou instruktorem vedeny tak,aby si dobře zacvičil opravdu každý.

V lekci, která trvá 60 minut se střídají pozice ve stoje i na zemi. Pozice ve stoje vedou ke zlepšení krervního oběhu a dýchání, posilují se svaly nohou a uvolňuje se pánev a spodní část zad.

Oproti tomu pozice na zemi se zaměřují zejména na páteř, protáhnutí spodní části zad a posílení stability horní části těla.

Power Jóga stejně jako klasická jóga pomáhá odbourávat stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Pomáhá udržet zdravé klouby a páteř. Zlepšuje trávení a lymfatický systém. Cvičit ji může každý bez rozdílu věku a pohlaví,  vhodná  je tedy i pro muže.

 

Show Buttons
Hide Buttons
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Translate »